Chyba při smazání skupiny, binární formát Gcodů

Dobrý den,
jak můžu smazat pracovní skupinu? Nikde nemohu najít možnost.
Děkuji.
Zmidloch

Dobrý den,

skupina zanikne tím, že jí opustí poslední uživatel - tím dojde k jejímu smazání.

Dejte mi prosím vědět, zda je toto řešení pro Vás funkční.

Díky,
Martin Bílek

no vlezl jsem do skupiny, smazal oba uživatele, včetně mě a celé se to pokazilo

···

Dne 28.11.2023 v 17:41 Martin Bilek via Karmen.tech forum napsal(a):

semik Leader
November 28

Dobrý den,

skupina zanikne tím, že jí opustí poslední uživatel - tím dojde k jejímu smazání.

Dejte mi prosím vědět, zda je toto řešení pro Vás funkční.

Díky,
Martin Bílek


Visit Message or reply to this email to respond to Karmen Support (4).

To unsubscribe from these emails, click here.

Neobsahuje žádné viry.www.avast.com

ani se nedokážu přihlásit. nemůžete to prosím nějak obnovit?
Asi přece jenom tlačítko “smazat skupinu” by bylo intuitivnější…

Už chybu vidím. Mohl byste si prosím smazat data z prohlížeče pro doménu Karmen.tech? V paměti prohlížeče bohužel zůstala uložena chybná data a proto to zobrazuje tuto chybu. Případně použijte prozatím jiný prohlížeč…

Chybu co nejdříve opravime a funkci pro smazání skupiny doplníme.

Omlouvám se za způsobené potíže.

Tak už se přihlásím, ale nelze tisknout

Navíc Průša má nový firmware a nový slicer exportuje už binární kódy s příponou .bgcode

Co se týká chyby, jsem rád, že se to povedlo vyřešit. Opravíme to brzy i v Karmen, aby se to již nestalo nikomu dalšímu.

Co se týká nového formátu Gcodů z nového PrusaSliceru 2.7, tak to je důvod, proč se Vám nedaří spustit tisk daného souboru. Řešením je, abyste si přenastavil PrusaSlicer, aby binární formát souborů nepoužíval.

Zároveň již pracujeme na tom, abychom si uměli poradit i s binárním formátem souboru - předpokládám, že pokud se neobjeví nějaký zádrhel, který teď nevidíme, že podporu binárních souborů budeme mít implementovánu během tohoto týdne.

Budu moc rád, pokud mi dáte vědět, že Vám již vše funguje.

P.S.: Vadilo by Vám, pokud nastavím naší komunikaci jako veřejné téma, aby případně mohli dohledat způsobe řešení i ostatní uživatelé?

Moc děkuji,
Martin Bílek

Nemám problém. Já teď tisknu z flešky, takže mě to nějak neomezuje. Ráno jsem si párkrát zaklel, protože mi slicer vygeneroval nový formát kódů a pak se mi nedařilo nainstalovat aktuální firmware ale už to frčí.
Než nějak updatujete systém můžu použít pro vzdálenou správu Prusa Connect.
Updatování systému je peklo, znám to, už deset let máme systém pro GPS hry a Virtuální únikové hry www.terrahunt.cz. A zrovna teď jsem na herním serveru public.terrahunt.com také implementovali Organizace (ve vašem případě skupiny) a ty oprávnění tam nemáme 3 ale 6 …to je teprve programátorskej masakr :smiley:

Děkuju za zprávu, popravdě budu moc rád, když se nám společnými silami podaří Prusa Connectu vyhnout :slight_smile:

Co se týká toho binárního formátu, tak pokud mi neuniká nějaká zásadní myšlenka, tak hlavní důvod pro tento formát je v tuto chvíli velikost souboru. Tj. pokud si nastavíte PrusaSlicer tak, aby neukládal soubory (při použití Karmen) v binárním formátu, tak to jako uživatel pravděpodobně ani nepoznáte (při uploadování souboru přes HTTP se použije komprese, která soubor změnší ještě více než je samotný binární formát).

Jinak Terrahunt vypadá zajímavě, podívám se na to.

K oprávněním v Karmen ještě doplním, že my už jsme se vlastně zbavili uživatelských rolí jako takových a implementovali jsme oprávnění na úrovni jednotlivých funkcí. Role jsou v tuto chvíli vlastně jakási skupina oprávnění a do budoucna by měly role zmizet a nahradí je možnost nastavit si oprávnění pro skupinu/uživatele na úrovni jednotlivých funkčností.

Co se týká podpory binární verze gcode souborů, tak vše již funguje při uploadu přes webové rozhraní Karmen. Ještě dokončujeme podporu při nahrávání souboru přes PrusaSlicer přímo do Karmen.

Jelikož zpracování binárního souboru probíhá při uploadu do Karmen, tak je potřeba případně nahrát původní soubor do Karmen znovu, pak již půjde bez problémů poslat do tiskárny.

Pro informaci doplním, že binární Gcode je validně zpracován i při uploadu přes PrusaSlicer.

Ještě odkaz na jedno mé zamyšlení k binárním gcodům:
https://forum.karmen.tech/t/thoughts-about-binary-gcodes-introduced-in-prusaslicer-2-7