Co mi chybí pro ovládání klipper tiskárny

Tady budu psát věci, které mi chybí oproti mému standardnímu flow. A postupně do jednotlivých odpovědí.

První věc, a myslím že za mě vyloženě kritická věc je vypnutí tiskárny. Pokud vidím že něco je špatně, z Karmen prostě nemám šanci tiskárnu killnout a ukončit cokoliv se na tiskárně děje.

Chybí mi možnost nastavit si “Presety” pro teploty, tak jako to má mainsail. Nepotřebuju přes Karmen řešit během tisku délku retrakce a další věci. Ale například u Voronů (těch velkých) je běžné tiskárnu před tiskem předehřívat. Takže si prostě kliknu na preset a tiskárna se nahřívá. A já si třeba chystám tisk.
To jde udělat i z Karmen, ale je to zbytečné klikání. A tohle je věc kterou dělám prakticky pokaždé, protože tisknu v 90 % tisků PLA nebo ASA.

1 Like

Možnost barevně odlišit materiály. Abych v přehledu měl vizuálně možnost zpárovat typy filamentů.

Tohle mě při spouštění tisků na různých tiskárnách s různými filamenty zdržuje. Musím hledat tiskárnu na kterou to můžu pustit. A to tam nemám všechny, jen pár se kterými si hraju.

Viz třeba barvy filamentů v OrcaSliceru:
image

1 Like

Mohu poprosit o doplnění, na jaké tlačítko bys kliknul v Mainsailu ve chvíli, kdy potřebuješ tiskárnu “killnout”?

image

Nouzové zastavení.

1 Like

V detailu tiskárny při tisku mi chybí průběh tisku. Nemám šanci zjistit v jaké fázi je tisk.
Teda on tam je, ale je prakticky neviditelný. Myslím že by byl lepší progress bar, tak jako je na přehledu tiskáren. A u toho i náhled tištěného objektu.

2 Likes

Jaký je rozdíl mezi tiskárnou která právě dotiskla a tiskárnou která je připravená na tisk? Žádný. Nejde poznat že tiskárna dotiskla, je prostě připravená a hotovo.
V detailu tiskárny není vidět co vlastně právě dotiskla s časy nebo tak něco.

U farmy mi dává smysl mít stav například - Dotištěno - kdy by vlastně tiskárna čekala na sundání výtisku a kontrolu že může dále tisknout. A pokud bych chtěl pustit tisk na tiskárnu, tak by se mě to speciálně zeptalo - hele, stav je dotištěno, opravdu je tiskárna připravená na tisk? Zkontroloval jsi to?

Historie tisků je dole, ale těch informací tam není moc. Chybí mi údaj o délce tisku a kdy vlastně dotiskla.

1 Like

Moc díky za feedback, na detailu tiskárny a stavu “připraveno” vs “dotištěno” zapracujeme!

1 Like