Co mi chybí pro ovládání klipper tiskárny

Tady budu psát věci, které mi chybí oproti mému standardnímu flow. A postupně do jednotlivých odpovědí.

První věc, a myslím že za mě vyloženě kritická věc je vypnutí tiskárny. Pokud vidím že něco je špatně, z Karmen prostě nemám šanci tiskárnu killnout a ukončit cokoliv se na tiskárně děje.

Chybí mi možnost nastavit si “Presety” pro teploty, tak jako to má mainsail. Nepotřebuju přes Karmen řešit během tisku délku retrakce a další věci. Ale například u Voronů (těch velkých) je běžné tiskárnu před tiskem předehřívat. Takže si prostě kliknu na preset a tiskárna se nahřívá. A já si třeba chystám tisk.
To jde udělat i z Karmen, ale je to zbytečné klikání. A tohle je věc kterou dělám prakticky pokaždé, protože tisknu v 90 % tisků PLA nebo ASA.

1 Like

Možnost barevně odlišit materiály. Abych v přehledu měl vizuálně možnost zpárovat typy filamentů.

Tohle mě při spouštění tisků na různých tiskárnách s různými filamenty zdržuje. Musím hledat tiskárnu na kterou to můžu pustit. A to tam nemám všechny, jen pár se kterými si hraju.

Viz třeba barvy filamentů v OrcaSliceru:
image

1 Like

Mohu poprosit o doplnění, na jaké tlačítko bys kliknul v Mainsailu ve chvíli, kdy potřebuješ tiskárnu “killnout”?

image

Nouzové zastavení.

1 Like

V detailu tiskárny při tisku mi chybí průběh tisku. Nemám šanci zjistit v jaké fázi je tisk.
Teda on tam je, ale je prakticky neviditelný. Myslím že by byl lepší progress bar, tak jako je na přehledu tiskáren. A u toho i náhled tištěného objektu.

2 Likes

Jaký je rozdíl mezi tiskárnou která právě dotiskla a tiskárnou která je připravená na tisk? Žádný. Nejde poznat že tiskárna dotiskla, je prostě připravená a hotovo.
V detailu tiskárny není vidět co vlastně právě dotiskla s časy nebo tak něco.

U farmy mi dává smysl mít stav například - Dotištěno - kdy by vlastně tiskárna čekala na sundání výtisku a kontrolu že může dále tisknout. A pokud bych chtěl pustit tisk na tiskárnu, tak by se mě to speciálně zeptalo - hele, stav je dotištěno, opravdu je tiskárna připravená na tisk? Zkontroloval jsi to?

Historie tisků je dole, ale těch informací tam není moc. Chybí mi údaj o délce tisku a kdy vlastně dotiskla.

1 Like

Moc díky za feedback, na detailu tiskárny a stavu “připraveno” vs “dotištěno” zapracujeme!

1 Like

Zdravím a mám dotaz na @pavel1
Na tiskárně od PWS mám spínací relé, které vzdáleně přes karmen zapnu/vypnu.
Otázka 1:
Mají Vorony defaultně relé v setu pro stavbu nebo ne?
Otázka 2:
Jaký plugin uživatelé Voronů s relé používají?

Moc díky za reakce a všem fajn den :wave:

Vorony standardně relé mají, ale pro spínaní tiskové podložky, která je na 235V :slight_smile:
Relé na spínání nemají.
Ale myslím že to je řešitelné, jen musíš zajistit aby při vypnutí tiskárny zůstalo zapojené RPI nebo jiný mikropočítač, kterým to relé zase zapneš.
Plugin nepotřebuješ, ovládáš to jako pin na RPI, takže pak můžeš vypínat a zapínat celou tiskárnu přes makro.
Ale osobně jsem si s tím nehrál. Já mám tiskárny zapnuté nonstop furt.

1 Like

Moc díky za bleskovou reakci :slight_smile:

1 Like