Doba tisku na MK3S+

tiskarna MK3S+ , posledni firmware, PrusaSlicer 2.6.0

tisknu pres Karmen, ale nemate nekdo zkusenosti, ze by posledni dobou (nejsem schopen identifikovat po upgrade ceho a nechces se mi to vsechno vracet a testovat) dochazi k rozdilu v uvedene dobe tisku mezi uvedenou po slicovani a pri spusteni tisku a mezi dobou realnou?

Aktualne treba objekt na 4 hod, ale v realu bylo zpozdeni 45 min

Zdravím @lgroup
takové zpoždění bez závady mě napadá maximálně, jestli někdo nepřetočil a nesnížil rychlost tisku na tiskárně? Defaultně tam je 100%, ale dá se zpomalit (a malinkato zrychlit).
Kdyby mě ještě nběco napadlo, tak sem hodim :slight_smile:

Dik, zkusim mrknout.
K tiskarne mam pristup jenom ja a po vcerejsim rozdilu mi to neda takze budu zkouset tisky s a bez podper poslane pres Karmen a primo z SD karty

PS: ted o tom jeste premyslim
V pripade upravy rychlosti tisku by ale nemel byt rozdil v casovem udaji, ten se tomu prizpusobi.
Parametry tiskarny dle meho zohlednuji nastaveni tiskarny a parametry profilu a tim se vytvari konecny cas. Nebo to tak neni?
Pak by totiz ten cas tisku byl v poradku, ale neni normalni ze hodiny na displ. znazornujici cas tisku ubihaji pomaleji nez realny cas

Určitě to slicer zohlední, ale na tiskárně jako takové se dá ještě celý gcode zpomalit(zrychlit)
Nastavuje se otáčením ovládacího kolečka (párkrát jsem si už taky o nějaké procento hnul omylem…)
Na ukázku jsem nafotil. Rychlost je tam v procentech nad časem a při úpravě jiné než 100% je u času ten otazník, který označuje, že je čas orientační oproti čase běžné rychlosti gcodu.
Nafotil jsem
54% rychlosti = zpomalení a čas je 22minut zhruba
100% rychlost = normální rychlost dle sliceru a čas 12minut
156% rychlosti = zrychlení kde by měl být čas 7minut, což nebude :sweat_smile:



Jo todle myslis. Mrknu na to. Musela by to byt fakt nahoda.
Hlavne do jsem zatim vyzkusel tak cas sedel. Budu to muset prubnout na tech tiscich, co vim, ze se mi zpozdovali.
Dik za tip

PS: to se nastavuje az pri zahrivani bedu?

Nn, nastavuje se to po spuštění tisku kdykoliv.
Já spustil některý z tisků, abych mohl nafotit :slight_smile:
Ta rychlost se dá takto upravovat Xkrát během tisku

Dik za info, proznam se, ze jsem to jeste nezkousel, v 99% neco nastavim pred a pak poslu pres Karmen a uz neresim. Musela by to byt velka nahoda abych to nechtic zmenil nebo nekdo jinej.
Musim se na to zamerit

Jak říkám jediné co mě tak s tím časem napadlo :sweat_smile:
Hlavně se mi takhle jednou povedlo o to omylem blbě zavadit a zpomalil jsem si tisk :man_facepalming: