Karmen na QIDI X-Max 3

Ahoj všem,

snažím se nainstalovat Karmen na svoji QIDI X-Max 3, jede na téměř vanilla Klipperu s Fluiddem.

Postupoval jsem podle návodu: Klipper plugin
ale po odeslání příkazu (tzn po zadání toho SSH instalačního skriptu) mi to vypsalo tuto hlášku:
image

Jelikož tomu vůbec nerozumím a jen následuju instrukce, tak nevím jak dál. Pomůžete, prosím?

Verze sw:
image

EDIT: Pro úplnost, instalace nodejs se taky nezdařila:

1 Like

Ahoj,
díky za sdílení a jsem na tuto tiskárnu zvědav :slight_smile:
Mrzí mě úvodní trable :slight_smile:

Poprosím zde o pomoc @semik :pray:

Ahoj,

díky za zprávu. Budu to muset trochu prozkoumat, ale věřím, že instalaci nějak vyřešíme.

1 Like

Ahoj, teď jsem to nahodil na Biqu Hurakan. Problém je v tom, že ten skript má údaje pro raspberry pi. Biqu/Qidi používá CB1, kde je login a hlavní složka pod uživatelem biqu.
Vytvořil jsem si v tiskárně instalační skript, zkopíroval tam věci z karmen skriptu a přepsal pi na biqu a už frčím na Hurakánu jako Hurikán :smiley:

Možná by bylo fajn připsat do toho karmen skriptu možnost zadat jiného uživatele. Abys mohl místo pi dát biqu.

2 Likes

Tak to je super zpráva. Řešili jsme to již zde:

Takže to jde za námi, musíme ten skript upravit, aby v něm nebyl napevno “pi” uživatel.

Moc díky za čas, vyzkoušení a zprávu, že to funguje! :smiley:

2 Likes

Já to pak nahodím i na svoje ostatní tiskárny. Mám tu nějaké Vorony, QIDI, Creality K1, tak jsem zvědav kde se seknu příště.

A když jsme u těch úprav, možná by bylo fajn do toho skriptu dopsat i instalaci nodejs a tak. Aby uživatel zadal jen ten skript, pár parametrů a měl vše.
Myslím že úspěšnost instalace by se zvýšila :slight_smile:

Díky.

1 Like

Super a těším se na další zprávy a další nové tiskárny v Karmen :slight_smile:

Ano, v rámci jednoho skriptu to bude více “učesané” a příjemnější pro většinu uživatelů :slight_smile:
Moc díky za zpětnou vazbu :pray:

1 Like

Každopádně u toho Nodejs mi to psalo o tom že ten instalační skript z návodu je “deprecated”.

S tím NodeJs je problém v tom, že “Debian Buster”, na kterém běží systém, je už “old-old-stable”, takže instalace NodeJs přes balíčkovací systém není ideální. Každopádně by to neměl být větší problém, jelikož Node se nainstaloval a Karmen connector se starší verzí také zpětně funguje.

Chápu. Já nejsem nějaký velký linuxák. Beru to spíše z uživatelského hlediska, že to může lidi vylekat při instalaci.

1 Like

Tak mě se to zatím taky nepodařilo. Je tam více problémů, protože mají vlastní klipper, vlastní systém složek a další věci. Teda krom spousty dalších věcí. Ale nemám prostor to teď řešit, tak na to zkusím mrknout jindy. Vorony jsem nahodil úplně v pohodě.

1 Like

Díky za info, mrzí mě že se nepovedlo.
Nicméně díky za druhou zprávu, že Voroni jedou :slight_smile:

Není zač :slight_smile:
Ono to vůbec není o značce tiskárny, ale o tom, jak moc výrobce dokřiví svými “úpravami” systém. Cokoliv s čistým klipperem půjde v pohodě připojit. U ostatních je to o tom jak moc ořezaný ten systém je.