Materiál tiskárny a gCodu

Zdravím komunito :wave:

již přišel několikátý dotaz emailem a tak ho nahodím sem na fórum pro všechny.

Tato chybová hláška vám oznamuje, že zadaný (v tomto případě nezadaný) materiál v tiskárně se neshoduje s materiálem gcodu (zde PLA).
Stačí zadat materiál, který máte v tiskárně zaveden a shoduje se s materiál gcodu a můžete vesele tisknout. Jedná se o bezpečností záležitost, aby uživatel netiskl PLA na profil PETG a naopak :slight_smile:

Již jsem vznesl návrh pro @semik, že tiskárny s nezadaným materiálem jako je v obrázku by vyskočilo upozornění, ale neblokovalo to spuštění tisku.

Zajímá mě váš pohled a budu rád pokud mi zde odepíšete :slight_smile:

Aktuálně pracujeme na úpravě tiskového dialogu, aby vše bylo přehlednější a reflektovalo to i popsaný “problém”, kdy je vše z uživatelského pohledu nedostatečně vysvětleno.

Moc díky za připomínky, zpětná vazba je pro nás velice důležitá.

1 Like

Zdravím všechny,

Co se týká materiálu v tiskárně uvítal bych možnost označit tiskárnu jako multimaterialovou a k tomu podobné nastavení jako tiskárnu se single filamentem. Ideální by bylo i nastavení počtu filamentu. Dali jsme dohromady další MMU jednotku od Prusi a toto by se mám hodilo…

Konec požadavků od Budějc :rofl:

Díky za “požadavek” z Budějic :slight_smile: Budeme na to myslet - MMU pro nás není určitě priorita, ale zamyslíme se nad tím a dáme si to do backlogu. :+1: