Ovládání tiskárny - 3 záložky

Jakožto dlouholetý uživatel klipper tiskáren jsem zvyklý asi na trochu jinou flow. Takže můj náhled na věc může být dost zkreslený.

Nicméně při používání karmen mě šve pořád překlikávat mězi třemi záložkami.
V jedné abych si nastavil materiál, v druhé abych ovládal tiskárnu, ve třetí abych se mrknul do konzole, nebo spustil makro. Jsem zvyklý na Mainsail (případně Fluidd) kde tohle překlikávání není, takže je to možná jen o zvyku.

Ale každopádně tohle překlikávání mě jednak zdržuje, a pak když něco řeším v jedné záložce, nevidím ty další, takže se musím zase překliknout, abych viděl co mi psala konzole atd.

Ale za to mám všude půl obrazovky zaplněnou prázdným náhledem z webkamery, kterou u většiny tiskáren nepoužívám.

Myslím že by to šlo vše krásně spojit do jednoho náhledu a mít tak vše krásně viditelné na jedné jediné kartě, a to včetně kamery pokud jí používám. Mainsail i Fluidd mají těch možností mnohem mnohem více, a v pohodě to na tu jednu stránku “narvou”.

Díky za zpětnou vazbu. Tohle už máme v nějaké podobě v backlogu a chystáme se na refaktor uživatelského rozhraní. Současná verze je odrazem funkčnosti a přístupu, který vnizkl v době, kdy jsme měli většinu uživatelů s “Octoprintem”. Souhlasím s tím co píšeš a dává smysl, abychom se nad tím zamysleli a udělali to “znovu a lépe”.

Moc díky za tvé poznatky a zpětnou vazbu, přesně tohle nám velmi pomáhá!

Jasně, díky za info. Já netvrdím že Mainsail je nejlepší ovládání na světě, a že to co navrhuju je správně. Jsem zvyklý na mainsail a tak to ovládání vidím jinak (a taky to nemusí být dobře).
Ale každopádně čím méně musím klikat při práci s tiskárnou, tím lépe. :slight_smile:

1 Like