Poslední nasazené funkce pro 3D tiskové farmy

Ahoj všichni,

rád bych se podělil o své zkušenosti s novými funkcemi v Karmen zaměřené na správu tiskových farem. Zde jsou tři hlavní novinky, které jsem otestoval:

  1. Hromadné nahrání souborů

    • Konečně můžeme nahrávat soubory hromadně! Už nemusím ztrácet čas nahráváním jednotlivých souborů po jednom. Jednoduše vyberu všechny potřebné soubory a najednou nahraji. To mi šetří spoustu času a zjednodušuje workflow.
  2. Dělení tiskáren do podskupin

    • Nově lze tiskárny organizovat do podskupin třeba podle kritérií, jako je model, použitý materiál nebo jejich umístění (například v konkrétním racku). Tato možnost mi umožňuje lépe spravovat tiskárny a rychleji najít tu správnou pro konkrétní úlohu. Například mohu snadno vytvořit skupinu tiskáren určených pouze pro tisk s ABS nebo PLA, což zjednodušuje správu materiálů.
  3. Spuštění tisků na podskupinou

    • Tato funkce mi umožňuje spustit jeden gcode soubor na celé skupině stejných tiskáren najednou. Nemusím už jednotlivě vybírat tiskárny, stačí si vybrat příslušnou podskupinu. To je obzvláště užitečné, když potřebuji vytisknout stejný objekt na více tiskárnách najednou. Proces je rychlejší a efektivnější.
  4. Načtení dat Klipper tiskárenu

    • Karmen nyní načítá makra a konzoli z Klipper tiskárny a zobrazuje je přímo v aplikaci. To znamená, že mám veškerá data na jednom místě a mohu snadno sledovat a spravovat tiskárny s Klipper firmwarem. Tato integrace byla popsána zde.
2 Likes

Máme radost, že se líbí a budeme rádi za všechny postřehy a komentáře. Plánů ve vývoji máme spoustu a zpětná vazba je pro nás extrémně důležitá.

Děkuju moc
Martin
Karmen team