Postup připojení více tiskáren pomocí Octoprintu do Karmen cloudu

Postupoval jsem podle vaší dokumentace (Karmen docs), bohužel se mě nedaří připojit více jak jednu tiskárnu.

Po přidání první tiskárny pod názvem “1. Průša i3 MK3” vše v Karmen cloudu funguje.

Po přidání další tiskárny pod názvem “2. Průša i3 MK3+” se v Karmen v seznamu tiskáren objeví obě správně pojmenované tiskárny, ale dojde k tomu, že ovládat jde pouze tiskárna č.2. ale na pozici tiskárny č.1 (viz. připojený prinscreen obrazovky).

Vyzkoušel jsem tento postup i s dalšími dvěma tiskárnami Průša MINI a vždy se po přidání nové tiskárny ty původní “jakoby” odpojí a naposledy přidaná tiskárna je jediná která jde ovládat pomocí Karmen cloudu, ale vždy jen z pozice tiskárny č.1.

Budu Vám velice vdečný za radu a pomoc (případně návod) jak připojit pomocí Octoprintu vce tiskáren do Karmen cloudu.
Předem děkuji.

Tomáš Buriánek
pedagog volného času

Dům dětí a mládeže Domino Hronov
Komenského nám. 8
549 31 Hronov
emailem: burianek@dominohronov.cz

@burianek
Dobrý den ještě jednou pane Buriánku,
děkuji za svolení sdílet váš dotaz jako veřejný, aby věděli i ostatní uživatelé.

K problému docházelo přepisováním klíče v rámci octoprintu.
Pro fungování s více tiskárnami bude potřeba doinstalovat další instance Octoprint serveru pro správnou funkčnost.

Pro zlehčení příkladu budu volit auto, pasažéry a telefony.
Auto je v tomto případě Raspberry
Pasažér je v tomto případě Octoprint
Telefon bude znázorňovat tiskárnu

Do auta se vejde 3-4 pasažérů a každý může v ruce manipulovat a ovládat pouze jeden telefon v daném času. Pokud bude více telefonů je možnost ovládat pouze tolik telefonů kolik máme pasažérů.

Na vaše Raspberry je tedy potřeba vzhledem k vaším tiskárnám nainstalovat další tři instance. Do každé doinstalovat Karmen plugin, do kterého se zadá poté klíč zařízení. Stejně jako jste to již provedl v tomto případě.

Já jsem osobně postupoval před rokem u kamaráda podle tohoto návodu v angličtině

Schválně má tu někdo jednodušší či ideálně česká návod? :slight_smile:

1 Like

Zdravím @burianek
narazil jsem na nové video na vytvoření více instancí na jednom raspberry.
Odzkouším to osobně a rovnou u toho zkusím udělat screenshot nebo video.

1 Like

Dobrý den,
vícenásobnou instalaci Octoprintuna Raspberry jsem provedl. Ovládání tiskáren funguje. Jen bych ještě potřeboval návod na instalaci Karmen pluginu a jak postupovat s jednotlivými klíči (v ověřování klíčů pro Krmen mám hodně nejasno). A pokud by někd uměl poradit jak zprovoznit i kameru připojenou k Raspberry řpi vícenásobné instalaci, budu moc rád (nebo přímo odkaz na kód pro kameru, ideální :o) )

Zdravím pane Buriánku,

instalace bude stejná jako v případě jednoho octoprintu na raspberry a to tedy
https://karmen.tech/cs/docs/karmen-connector-plugin-pro-octoprint
mělo by fungovat v lokální síti když zadáte octopi-NAZEV.local
Já si je čísloval takže jsem měl 1 a 2 tj zkusím tady odkaz na octoprint
octopi-1.local
octopi-2.local

Ten název se tam zadaval v rámci skriptu pokud by jste tedy jednu nazval třeba Karel byl by odkaz na octoprint server v lokální síti
octopi-karel.local

Kameru jsem u tohoto bohužel neřešil :confused:

Dobrý večer,

děkuji za odpověď a ochotu pomoci s instalací.
Mohu se ještě zeptat na Vámi nabízenou pomo a podporu při případném nákupu Karmen Pill? Jednalo by se eventuélně o nákup 4 ks. Pokud by byla nějaká možnost dotace či popory pro nákup pro náš dům dětí a mládeže, možná bych pana ředitele přesvědčil o potřebě nákupu :slight_smile:

st 22. 11. 2023 v 11:21 odesílatel Vojtěch Trš via Karmen.tech forum forum@karmen.tech napsal:

1 Like

Dobrý den, pane Buriánku,

domy mládeže, centra volného času a podobné instituce mohou o granty na 3D tiskárny a související vybavení žádat obdobně jako školy. Určitě rádi pomůžeme, pošlu do Vám do e-mailu.

Děkuji a přeji Vám hezký den,
Martin Burián

1 Like