Spojení Karmen a K1

Zdravím,

Pokouším se s Karmen spojit Creality K1/K1Max. Mám v tiskárně natáhlou rootlou verzi klipperu. Podle návodu na spojení klipperu a Karmen jsem zatím nepochodil. Zkoušel to už někdo popřípadě nějaký nápad?

Zdravím,
osobně jsem se s ní potkal pouze na veletrhu, kde nebyla možnost si jí ošahat co se používání týče, ale pokud je tiskárna rootnutá neměl by být problém.
Otázka je jak si Creality upravili klipper pro své použití.

Máte popřípadě screenshot chyby, která vám po spuštění skriptu vyšla?
Pokud si pamatuji dobře postupoval jste dle skriptu na Klipper plugin že?
Díky za reakci

Vojta

Zdravím,

omlouvám se za odmlčení. Zde je screenshot při následování návodu.
curl

mám takový pocit, na desce je jen to nejnutnější a co se našel na netu něco podobného jako Karmen, tak mají kompletně sepsaný instalační script se vším co je třeba a že tam toho je.

Zde je odkaz na git:

Kdyby bylo třeba sem ochotný zpřístupnit mojí K1 pro prozkoumání. (Pod dozorem a aby byla možná interakce fyzicky s tiskárnou) :smile:

Honza

To vypadá, jako zajímavý “oříšek” :slight_smile: Evidentně je to celé postaveno na nějakém “ořezaném linuxu”.

Podle chyby co jste poslal to vypadá, že curl nemůže stáhnout instalační skript, protože curl není zkompilovaný s podporou SSL. Což ale asi ani příliš nevadí, protože si myslím, že by to stejně při instalaci někde “spadlo”.

Přemýšlím, zda se pouštět do debugování instalace takto na dálku nebo zda by nebylo nejlepší mít skutečně přístup k tiskárně - resp. přístup na SSH, aby bylo možné jednoduše vidět co tiskárna vypisuje.

Náš Karmen plugin toho pro fungování nepotřebuje úplně mnoho, je to víceméně jen systémová služba, která dělá proxy pro API moonrakeru.

Náš “plugin” potřebuje pro spuštění nodejs, to je napsané v dokumentaci hned na začátku, to jste předpokládám neinstaloval? Tím bychom asi měli začít, rozchodit v systému nodejs.

Popravdě vůbec nevím, na jaké linuxové distribuci je systém od Creality postaven. Mohl byste prosím poslat výpis následujícího příkazu?

cat /etc/os-release

To by nám snad mohlo něco říct.

P.S.: Odkud jste? Možná by mohlo dávat smysl sejít se společně u tiskárny :innocent:

1 Like

Instalace Karmen víceméně znamená jen to, že se stáhne z githubu websocket-proxy služba a ta se nainstaluje tak, aby se vždy při startu systému spustila.

Instalační skript na službu websocket-proxy je zde:

Zdrojové kódy jsou pak v tomto repozitáři:

Teď nejsem u tiskárny, jak se k ní dostanu pošlu výpis OS.

Můžeme se snadno domluvit na schůzce u nás ve škole. Jsem ze SPŠ SE Dukelská v Českých Budějovicích. Můžeme se domluvit přes mail? petrasek@spssecb.cz

os-release

Jak to tak vidím bude to chtít být u tiskárny :smiley:

2 Likes

Dnes jsem byl sice v Táboře, ale do Budějovic je to ještě o trochu dál :slight_smile: Jestli máte chuť to zkusit, asi bude zatím “nejrychlejší” to zkusit tímto způsobem přes fórum, třeba se někam posuneme - teoreticky toho není potřeba moc.

Buildroot je nějaký nástroj pro vytváření embeded systémů - popravdě to vidím poprvé. Podle všeho mají balíček i pro nodejs. Napadá mě, zda nemůže být “náhodou” v systému již nainstalován. Mohl byste zkusit spustit příkaz node a npm?

Pokud nainstalován nebude, tak jsem našel třeba tohle:

Ale jak jsem psal, Buildroot vidím prvně, ale podle všeho něco doinstalovat by jít mělo.

1 Like